Sevenea_range

Dlaczego marka Sevenea jest wyjątkowa?

 

 

  1. Dzięki obecności systemu transportującego w postaci zmodyfikowanych liposomów, które niosą substancje aktywne i budulcowe w głąb naskórka, przenikając szczelną barierę warstwy rogowej, której większość składników zawartych w kremach nie jest w stanie pokonać

 

Czym jest Inteligentny System Transportujący?

  1. System zbudowany jest z pęcherzyków, które zawierają wewnątrz struktury o kształcie dysków, wypełnione substancjami aktywnymi, które docierają do docelowego miejsca działania w stabilnej, niezmienionej formie. Dodatkowo, pęcherzyki charakteryzuje podwójna enkapsulacja, czyli otoczenie pęcherzyków podwójną błoną, która zabezpiecza je przez rozpadem, gwarantując większą stabilność systemu w kremie.

Większa stabilność pęcherzyków oraz system dysków zawartych w środku odróżnia ten nośnik od standardowo stosowanych w produktach kosmetycznych liposomów, które charakteryzują się niewielką stabilnością i brakiem tak efektywnej penetracji składników aktywnych w głąb skóry.

 

  1. Dyski charakteryzują bardzo małe rozmiary (10-30 nanometrów), dzięki czemu są one w stanie sprytnie przenikać przez poszczególne warstwy komórek naskórka, docierając, w zależności od rodzaju systemu transportującego, nawet do jego warstwy podstawnej.

 

  1. System transportujący gwarantuje precyzję działania, wykazuje on aktywność tam, gdzie konieczna jest interwencja, czyli odbudowa, modyfikacja czy ochrona przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

 

  1. Powolne uwalnianie substancji aktywnych z dysków w miejscach docelowego działania przez co najmniej 7 dni jest z jednej strony efektywniejsze aniżeli w przypadku standardowych produktów kosmetycznych, a z drugiej strony bezpieczne. Po zaprzestaniu stosowania substancje aktywne uwalniane są do momentu złuszczenia warstwy naskórka, w której zakotwiczone są dyskowate struktury.

 

  1. 3 rodzaje systemów transportujących zawartych w kosmetykach Sevenea i niosących różne rodzaje substancji aktywnych rozwiązują większość problemów skórnych, z którymi boryka się kobieta po trzydziestym roku życia.

 

Dlaczego hybrydowa pielęgnacja?

  1. Większość kremów obecnych na rynku charakteryzuje się albo zaawansowaniem pod względem technologicznym, a co za tym idzie obecnością syntetycznych składników, silnych konserwantów, czy innych niepożądanych substancji, albo zawartością jedynie surowców pochodzenia naturalnego, często o umiarkowanej skuteczności. Kremy Sevenea łączą w sobie dwa elementy: naukę oraz naturę, gdzie nauka w tym przypadku dostarcza rozwiązań skutecznych a jednocześnie bezpiecznych, bo opartych na fizjologicznych aspektach funkcjonowania skóry.

 

Dlaczego opakowania airless są bezpieczniejsze?

  1. Opakowania typu airless (bez dostępu powietrza) zapobiegają kontaminacji kremu drobnoustrojami i zanieczyszczeniami, a ponadto umożliwiają wykorzystanie całej zawartości opakowania, ponieważ produkt nie pozostaje na ściankach pod koniec użytkowania kosmetyku.

Leave a Comment